Офіційний сайт Ківерцівської райдержадміністрації та Ківерцівської райради
Наші партнери

Наші контакти

Адреса: 45200, м.Ківерці, вул.Киричука, 1
Тел./факс: (03365) 2-13-58
E-mail: rayvo_ki@lt.ukrtel.net

         Відповідно до чинного законодавства розроблено проект рішення районної ради «Про організацію харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах та навчально-виховних комплексах у 2016-2017 навчальному році», з метою забезпечення гарячим харчуванням учнів 1- 4 класів, учнів пільгових категорій, учнів з числа дітей батьки яких беруть (брали) участь в антитерористичній операції, дітей громадян України, які  переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції,  що навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах району.

З 02 вересня 2016 року одноразовим безкоштовним харчуванням за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету буде забезпечено дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах та учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", з розрахунку 8 грн. на дитину, а також одноразовим безкоштовним харчуванням за рахунок коштів місцевого бюджету буде забезпечено дітей батьки яких беруть (брали) участь в антитерористичній операції (в тому числі загиблих), дітей громадян України, які  переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, з розрахунку 8 грн. на дитину.

           Вартість харчування для учнів 1-4 класів, що не відносяться до  пільгових категорій  становитиме 6 грн. Оплата буде здійснюватися  з розрахунку 50 відсотків з  коштів місцевого бюджету, або 3 грн. в день на одну дитину та батьківської плати в розмірі 50 відсотків або 3 грн. в день на одну дитину.

         Вартість  харчування у закладах освіти  де відсутні харчоблоки буде  становити  для пільгових категорій - 5 грн. в день на одну дитину, для учнів 1-4 класів не пільгових категорій 4 грн. в день, відповідно 2 грн. кошти місцевого бюджету та 2 грн. батьківська плата.  

          У дошкільних навчальних закладах та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів, за рішенням районної ради від 30.03.2016 № 4/19 «Про встановлення вартості харчування та розміру батьківської плати за харчування дітей у дошкільних підрозділах НВК, дошкільних навчальних закладах Ківерцівського району на 2016 рік»,  вартість харчування становить 17 гривень. Батьківська плата становить 60% - міська місцевість (10грн.20 коп.) та 40% - сільська місцевість (6 грн. 80 коп.)

          Від плати за харчування звільняються батьки або особи, які їх замінюють у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал  не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для  визначення права на звільнення від  плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах.

          За рахунок районного бюджету забезпечено безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

         Встановлено додаткові пільги по оплаті за харчування за рахунок  коштів  районного бюджету, а саме на 100 % від плати за харчування дитини звільняються батьки  дітей, які є учасниками антитерористичної операції або батьки  (один з батьків), які загинули під час участі в АТО, а також батьки дітей, які переміщені з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО.

         Зменшено на 50 % відсотків розмір плати для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей віком до 18 років (до 23 років, якщо дитина навчається за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних,та вищих навчальних закладах.

         Звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати запроваджується в місячний термін після подання керівникам ДНЗ та НВК відповідних документів, що підтверджують пільгу.

         Встановлено, що батьки сплачують батьківську плату лише за дні відвідування дитиною ДНЗ та дошкільних підрозділів НВК.

 

Л.Міленіна, провідний спеціаліст відділу

освіти Ківерцівської райдержадміністрації