Офіційний сайт Ківерцівської райдержадміністрації та Ківерцівської райради
Наші партнери





Наші контакти

Адреса: 45200, м.Ківерці, вул.Киричука, 1
Тел./факс: (03365) 2-13-58
E-mail: rayvo_ki@lt.ukrtel.net

06 жовтня 2016 року Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прилуцьке Ківерцівського району проводив навчальний семінар для вчителів, які працюють у етнічно неоднорідних класах на тему «Методичні аспекти формування ключових компетентностей та культурної обізнаності педагогів у поліетнічному середовищі». Учасниками  семінару були: Л.М.Бондарук, завідувач гуманітарного відділу ВІППО, О.П. Муляр, доцент кафедри теорії та методик викладання шкільних предметів ВІППО, Н.М. Гмитрук, в.о. завідувача методичним кабінетом відділу освіти Ківерцівської РДА, І.І. Носко, методист РМК відділу освіти Ківерцівської РДА, О.І. Сущук, директор ЗОШ І-ІІІ ст.    с. Прилуцьке та вчителі Ківерцівського району.

Із вітальним словом до методистів ВІППО та вчителів Ківерцівського району звернувся Іван Носко, який наголосив на важливості інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини, що є на сьогодні соціально значущим питанням. Ця зустріч є важливою, адже у Ківерцівському районі навчається 103 учні ромської національності.

Лілія Бондарук ознайомила присутніх з громадськими ініціативами, проектами та навчально-методичними матеріалами, які спрямовані на формування міжкультурної толерантності у Волинській області («Поширення досвіду центрів для батьків в ромських громадах»: основні досягнення та виклики», «Освіта для соціальної справедливості» (Освіта вільна від упереджень).

Галина Домбік, заступник з виховної роботи директора ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прилуцьке, розповіла про діяльність навчального  закладу в поліетнічному середовищі. У школі навчається 30 учнів ромської національності, що становить 12 % від загальної кількості школярів. У навчальному закладі щороку проводяться Тижні толерантності, на яких можна ознайомитися з ромською культурою та їхніми традиціями, з метою кращого розуміння батьків та дітей цієї національності. Учнями школи було презентовано інформаційну кампанію «Ми поруч. Ми разом».

Крім того, методистами ВІППО Л.Бондарук та О.Муляр було проведено тренінгові заняття  із розуміння динаміки утворення груп меншості і більшості, потреб у процесі інтеграції і розвитку міжкультурних відносин, значення особистих цінностей і переконань: їх вплив на дії людини.

Підбила підсумки та подякувала за плідну роботу всім присутнім Наталія Гмитрук, яка наголосила на необхідності  роз’яснювальної роботи в навчальних закладах, залучення учнів ромської національності до позаурочної, позашкільної роботи.

                                                                           Іван Носко, методист РМК