Офіційний сайт Ківерцівської райдержадміністрації та Ківерцівської райради
Наші партнери

Наші контакти

Адреса: 45200, м.Ківерці, вул.Киричука, 1
Тел./факс: (03365) 2-13-58
E-mail: rayvo_ki@lt.ukrtel.net

У неділю, 09 жовтня 2016 року відбувся ювілейний XV біологічний турнір.

Команду Ківерцівського району достойно представили:

- Рудяк Тетяна, учениця 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м. Ківерці;

- Москвич Анна, учениця 11 класу КЕШ;

- Мосійчук Інна, учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Ківерці;

- Люпа Тетяна, учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці;

- Галущак Олександра, учениця 9 класу НВК – гімназія.

Юні науковці вміло та майстерно показали себе, досконало проводили наукову дискусію, впевнено та переконливо відстоювали свою думку, продемонстрували аргументоване власне бачення складних біологічних проблем та їх вирішення. І як результат – здобули ІІІ місце на обласному турнірі юних біологів..

Які враження від турніру залишилися в юних науковців, ми дізналися від вчителя біології Ківерцівської експериментальної школи - Алли Олександрівни Бандури, яка поспілкувалася з учасницями:

Тетяно Р., розкажи, чи важко бути капітаном команди?

− Не важко, але відповідально, бо саме капітан має згуртувати команду і націлити її на перемогу.

− А які емоції сповнювали тебе під час жеребкування?

− Хвилювання, адже доля майбутнього турніру у моїх руках, бо саме тоді і визначаються команди з якими будемо грати.

− Аню, розкажи про свої почуття у ролі доповідача та опонента?

− Спершу було дуже страшно, так як саме мені випало бути доповідачем. Пам'ятаю, як тремтіли коліна, коли йшла до кафедри, як намагалася заховати страх в очах та втихомирити неслухняний голос. Проте подивившись у бік нашої команди, я побачила лише привітні погляди спрямовані у мій бік. Це справді надало мені впевненості, і я зрозуміла значення слова «командний дух». Що ж до опонування, то тут зовсім не було місця для страху та нерішучості. Залишилась лише жага до перемоги. Без підтримки важко брати участь в перших серйозних змаганнях, тому я рада, що зі мною була чудова команда та викладачі, без яких я  б не впоралась.

− Таню Л., а тобі було важко рецензувати, підбивати підсумки бою, адже ти на турнірі вперше?

− Ні, можливо трішки страшно. Наша команда ретельно готувалась до цього змагання, ми не один раз тренувалися у ролях і доповідача, і опонента, і рецензента. Тому до виступу я була готова.

− Інно, чи задоволена ти грою команди?

− Так, адже командна гра навчає підтримувати один одного, розуміти, що ти не сам, відчувати допомогу своїх друзів. А це так важливо як у турнірі, так і в повсякденному житті.

− Сашо, а ти потоваришувала з дівчатами з команди?

− Так, хоч ми і навчаємось у різних школах, проте будемо продовжувати спілкуватися, адже участь в турнірі залишила в серці незабутні враження і згуртувала нас. Тому підтримувати стосунки ми теж маємо бажання.

Після спілкування з дівчатами залишилось дуже багато позитивних емоцій, адже у їхніх очах палав живий вогник майбутніх науковців. Такі турніри допомагають учням вирішувати проблемні завдання самостійно, виховують вміння вести наукові дискусії, а саме головне, вміло доводити свою точку зору, відстоювати свою позицію. Учасники задоволені грою в турнірі і з нетерпінням чекатимуть змагань у наступному році. І хоч наші одинадцятикласниці і залишать стіни шкіл, однак для себе вони здобули неоціненний досвід, що обов’язково стане їм у нагоді в майбутньому.

Також члени команди щиро дякують своїм педагогам, адже саме вони допомагали, наставляли та вчили, як потрібно правильно, коректно та вміло захищати честь району на турнірі:

  • Присяжнюк Ірині Петрівні, керівнику команди, вчителю біології ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м.Ківерці;
  • Смаль Наталії Сергіївні, вчителю біології НВК – гімназія;
  • Гарбарчук Жанні Миколаївні, вчителю біології ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м.Ківерці;
  • Вишневській Любові Антонівні, вчителю біології ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ківерці;
  • Бандурі Аллі Олександрівні, вчителю біології Ківерцівської експериментальної школи.

Впродовж багатьох років команда юних біологів здобуває перемоги на теренах Волині тільки завдяки плідній співпраці педагогів та вихованців. Звичайно, учителі біології міста роблять все можливе, щоб підтримати дітей, дати їм відчути свою значимість, свій успіх, збагачуючи цим і свій досвід.

Ірина Сорочинська,

методист районного методичного кабінету