Офіційний сайт Ківерцівської райдержадміністрації та Ківерцівської райради
Наші партнери

Наші контакти

Адреса: 45200, м.Ківерці, вул.Киричука, 1
Тел./факс: (03365) 2-13-58
E-mail: rayvo_ki@lt.ukrtel.net

Під таким гаслом на базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 м. Ківерці нещодавно відбувся обласний зліт юних волонтерів, який зібрав більше  50 представників волонтерського руху із загальноосвітніх навчальних закладів  різних куточків Волині.

Розпочали форум головний спеціаліст управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Оксана Малащук і начальник відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації Микола Грибук, які відмітили чимало добрих справ молодих людей з небайдужими серцями, та подякували за їх допомогу всім, хто цього потребує.

Закономірно, що поруч із допомогою престарілим, малозабезпеченим, дітям з особливими потребами, в останні роки юних волонтерів об’єднала особиста відповідальність за долю України, підтримка тих, хто ризикує життям і здоров’ям заради Вітчизни. Тему органічної єдності вояків УПА та сучасних воїнів розкрив у своєму виступі  учень ЗОШ І-ІІІ ст. с. Городище Ківерцівського району Сергій Пушкар.  Збереження історичної пам’яті про боротьбу за вільну Україну дозволяє юним яскравіше зрозуміти мету сьогоднішньої національно – визвольної боротьби, вшановувати героїв сучасності. Ведучі Світлана Назарчук та Дмитро Черній відмітили заслуги перед Батьківщиною наймолодшого Героя України Володимира Гринюка, випускника ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 м. Ківерці. Присутні переглянули слайди – фото бойового шляху учасника АТО Юрія Лебедя, зібрані волонтерським загоном ЗОШ І-ІІ ст. с. Личани. У волонтерській діяльності ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 м. Ківерці нараховуються численні акції: «Перше вересня без букета», внаслідок якої на потреби української армії було передано 10 тис. грн., «Смачний пиріг», «Папір рятує», «З Луганщиною разом» та інші. А гостям форуму господарі презентували відеоролик «Україна у нас єдина»  щорічної акції до Дня захисника Вітчизни -  збору урожаю для воїнів АТО.

 Доповнив ідею національної свідомості й патріотизму юних волинян учасник АТО, директор Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Ігор Квач. Він подякував учням за підтримку, яка не тільки гріла, кормила, озброювала українських воїнів, але й додавала морального духу. На зльоті були присутні також волонтери Сергій Гетманчук та Петро Антоненко. Молодь дізналася, як у єдиних лавах від малого і до дорослого встали українці у волонтерські ряди, як доставлялася допомога нашим бійцям, передавалися солдатам щирі, тремтливі листи й малюнки від учнів.

Під час цікавої інтеракції «Мозаїка волонтерських справ» всі присутні розповідали про найцікавіше  у своїх навчальних закладах. Це дало змогу оцінити великий об’єм роботи учнівського волонтерства. А надалі – перейти до виступів по обміну досвідом. Практичний досвід суспільно – громадської діяльності представили волонтери із Луцька, Ковеля, Старої Вижівки, Любешова, Маневичі, Горохова, селища Затурці,  с. Підгайці Луцького району.  

Яскравих вражень учасникам форуму додали виступи учнівського хору та танцювального колективу ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, соціально – психологічного театру НВК «Ківерцівська ЗОШ І ст. – Ківерцівська районна гімназія».

Наостанок головний спеціаліст управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Оксана Малащук  та директор Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Ігор Квач вручили подяки та пам’ятні подарунки активістам волонтерського руху.

Обласний зліт довів, що маленькі вчинки започатковують великі справи. Життя показало, що волонтерська діяльність для молоді – це можливість відчути себе громадянином, зробивши реальний внесок у великі справи своєї громади і держави.

Наталія Гмитрук, методист районного методкабінету