Офіційний сайт Ківерцівської райдержадміністрації та Ківерцівської райради
Наші партнери

Наші контакти

Адреса: 45200, м.Ківерці, вул.Киричука, 1
Тел./факс: (03365) 2-13-58
E-mail: rayvo_ki@lt.ukrtel.net

Звіт

про фінансово-господарську діяльність

відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації

за 2016 рік

   У 2016 році діяльність відділу освіти Ківерцівської районної державної адміністрації, районного методичного кабінету, навчальних закладів була спрямована на досягнення основної мети – створення умов для рівного доступу до якісної дошкільної, загальної середньої, та позашкільної освіти, що відповідає сучасному сталому розвитку суспільства, створення умов щодо постійного самовдосконалення особистості, підвищення професійної підготовки та майстерності педагогічних працівників.

   Реалізація державної політики протягом останніх років обумовила в районі позитивні зміни в галузі освіти.

   Разом з тим, зміни, що відбуваються в суспільстві потребують вдосконалення навчально-виховного процесу, який повинен бути спрямований на виховання незалежної, самостійної та національно свідомої особистості, відповідати сучасному рівню розвитку науки та інформаційних технологій, перспективам соціально-економічного розвитку держави.

   У районі вжито цілий ряд заходів щодо приведення структури системи загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти у відповідність із соціальними запитами його громадян на якісну освіту. З цією метою забезпечено реалізацію завдань шести загальнодержавних та відповідних районних галузевих цільових програм в галузі освіти, а саме:

-          Програма відпочинку та оздоровлення дітей;

-          Шкільний автобус;

-          Програма роботи з обдарованою молоддю;

-          Районна цільова соціальна програма розвитку позашкільної освіти;

-          Районна програма правової освіти;

-          Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

   З метою вирішення проблем галузі освіти району дані Програми забезпечують об’єднання  зусиль і ресурсів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, бюджетні і позабюджетні кошти, дії державних і недержавних установ і організацій, батьківської громадськості щодо підвищення якості навчально-виховного процесу, зміцнення стану матеріально-технічної бази загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, забезпечення умов для самореалізації кожної особистості.

 

Дошкільна освіта.

 

   Сьогодні дошкільна освіта є самостійною системою, обов’язковою складовою освіти, яка гармонійно поєднує сімейне та суспільне виховання, вона спрямована на розвиток особистості дитини, і повинна гнучко реагувати на сучасні соціокультурні запити, збагачувати знання дитини необхідною якісною інформацією, допомагати їй реалізувати свій природний потенціал, орієнтуватися на загальнолюдські й національні цінності. У нашому районі запит на дошкільну освіту зростає.

   Від того які умови створені для розвитку малюка в значній мірі залежить успіх і результативність освітньо - виховного процесу у  цей надважливий період життя людини. наслідуючи саме таку модель дитячого садка працюють педагоги-дошкільники Ківерцівщини.

  

   Мережа дошкільних навчальних закладів Ківерцівського району у 2016 році складала 30 дошкільних навчальних закладів та 6 навчально-виховних комплексів (5 у міській місцевості, 31 у сільській місцевості). Дошкільну освіту здобували 4058 дітей віком від 2 до 6 років, з них 2229 - по місту, 1829- по селу. Функціонує 86 груп, з них 7 раннього віку та 1 компенсуючого типу для дітей із захворюваннями опорно-рухового апарату у дошкільному навчальному закладі комбінованого типу ясла-сад №2 м.Ківерці.

    Кількісний склад дітей дошкільного віку станом на 01.09.2016 року становить               від 0-6 років -5835 дітей, від 1-6 років – 5007 дітей, від 2-6 років – 4058 дітей, від 3-6 років 3112 дітей.

  

     У 2016 році на утримання дошкільних навчальних закладів було передбачено 14 798 800 грн., з яких : 10 306 200 грн. на заробітну плату працівникам ДНЗ, 1 135 780 грн. на поточні та капітальні придбання, 495 800 грн. на капітальний ремонт приміщень та системи опалення, 60 000 грн. – поточні ремонти, 853 462 грн. - енергоносії, водопостачання та водовідведення, 1 947 549 грн. – харчування.

     

   Основним завданням розвитку дошкільної освіти у 2016 році було та залишається на 2017 рік задоволення потреб мешканців району у дошкільній освіті, а тому у районі активно ведеться робота щодо розширення мережі та введення додаткових груп у дошкільних закладах.

   Так у лютому 2016 року було відкрито другу групу на 20 місць у дошкільному навчальному закладі с. Покащів,  ремонтні роботи проводились за рахунок батьківських та спонсорських коштів, за кошти місцевого бюджету було придбано дитячі меблі на суму 31 766 грн.

 

   У вересні того ж року було відновлено роботу другої групи на 20 місць у дошкільному навчальному закладі с. Журавичі. Вартість матеріалів та ремонтних робіт склала      400 361 грн. місцевого бюджету, закуплено посуд на суму 6 117 грн., постільна білизна на суму 9 714 грн., дитячі меблі – 110 785 грн. Загальна сума витрат на відкриття додаткової групи склала 526 977 грн.

 

   У літку 2016 року завершено будівництво дошкільного закладу ясла-сад №1 м.Ківерці  проектною потужністю 4 групи на 90 місць. Хоча ДНЗ №1 м. Ківерці не знаходиться в оперативному управлінні відділу освіти але це дало змогу охопити дошкільною освітою додатково понад 80 дітей.

 

   Завершені роботи по будівництву та облаштуванню ДНЗ с. Муравище на дві групи (40 місць). Станом на 15 лютого 2017 року вже призначено завідуючу дошкільним навчальним закладом та затверджено Статут, прийнято рішення сільської ради с. Сокиричі про передачу садка на баланс Ківерцівської районної ради та в оперативне управління відділу освіти.

   У 2016 році завдячуючи налагодженій співпраці сільських, селищних рад, районної ради, райдержадміністрації, депутатів різного рівня вдалося акумулювати кошти та значно зміцнити матеріально-технічну базу дошкільних навчальних закладів району.

    Протягом звітного року на потреби дошкільних навчальних закладів було закуплено посуд на суму 75  136 грн. ( 21 ДНЗ), ваги в їдальню – 3 135 гр. (ДНЗ с. Вишнів, Завітне, Прилуцьке), електром’ясорубки на суму 3 600 грн. (ДНЗ с. Завітне, Хорлупи).

 

   Згідно запитів ДНЗ с. Липне, Покащів, Берестяне та НВК с. Мощаниця придбано та встановлено пральні машини на загальну суму 34 532 грн. (8 633 грн. за 1 шт.).

 

   Оновлено холодильне обладнання (холодильники, морозильні камери) у ДНЗ с. Дідичі, Завітне, Липне, Озеро, Тростянець на загальну суму 43 670 грн.

 

   Закуплено електричну плиту у ДНЗ с. Покащів вартістю 11 500 грн.

 

   У більшості садочків ліжка прийшли у непридатність до використання, тому відділ освіти розпочав планомірну роботу щодо їх заміни.  Так, було придбано дитячі ліжка у ДНЗ смт. Цумань на суму 9000 грн., та ДНЗ с. Борохів на суму 16 440 грн.

    Крім того у грудні 2016 року надійшли цільові кошти фонду соціально-економічного розвитку на придбання ліжок у сумі 100 000 грн., які відділ освіти встиг реалізувати до завершення поточного 2016 року. Десять комплектів  (один комплект - двох ярусне ліжко з 2 тумбочками та шафою) отримав ДНЗ с. Жорнище та 6 комплектів ДНЗ с. Сокиричі.

 

   Слід зазначити, що потребує оновлення і постільна білизна,  пошиття якої зазвичай здійснювалося за кошти батьків або кошти меценатів. Тому було прийнято рішення розпочати роботу щодо укомплектування дошкільних навчальних закладів постільною білизною,  на що затрачено 48 909 грн. Постільні комплекти отримали ДНЗ с. Цумань, Грем'яче, Журавичі, Карпилівка, Озеро, Омельно.

 

    Згідно клопотань завідувачів дошкільними навчальними закладами с. Жидичин та Озеро закуплено спецодяг для працівників харчоблоку та обслуговуючого технічного персоналу на суму 12 579 грн.

 

    У 2016 році всі дошкільні навчальні заклади, які знаходяться в оперативному управлінні відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації для утримання належного санітарного стану, проведення поточного ремонту приміщень навчальних закладів, благоустрою територій отримали миючі та дезінфікуючі засоби, фарбу, цемент, шпаклівку та інші господарські товари на суму 567 040 грн. 

     Придбано килимову доріжку за ціною 10 800 грн., та бензиновий тример (мотокоса)– 2 900 грн. у ДНЗ смт. Цумань.

     Це дало змогу значно покращити зовнішній та внутрішній вигляд приміщень, створити належний комфорт для наших дітей.

 

    Для облаштування ігрових, побутових кімнат придбано дитячі та офісні меблі в ДНЗ смт. Цумань за ціною 5 100 грн., ДНЗ с. Журавичі -110 785 грн., ДНЗ с. Карпилівка – 5 999 

грн., ДНЗ с. Покащів – 31 766 грн., ДНЗ с. Сокиричі – 5 000 грн.,загальна сума закупівель склала 158 641 грн.

 

    У ДНЗ с. Котів змонтовано натяжну стелю в ігровій кімнаті вартістю 12 960 грн.

 

    Для благоустрою території ДНЗ с. Жидичин виділено кошти на придбання бруківки на суму 20 000 грн. Слід зазначити, що вкладання бруківки здійснювалось силами працівників навчального закладу та батьків.

 

    У минулому 2016 році у ДНЗ с.Борохів (16 248 грн.) та ДНЗ с.Озеро (4 606 грн.) встановлено металопластикові вхідні двері на загальну суму 20 854 грн.

 

    Для потреб харчоблоку та побутових потреб відновлено подачу гарячої води у ДНЗ с.Покащів за рахунок встановлення електроводонагрівача, який коштував 1 640 грн.

 

    Виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено капітальний ремонт фасаду приміщення ДНЗ с.Дідичі на суму 115 040 грн. З яких 50 000 грн. субвенція Дідичівської сільської ради на придбання будівельних матеріалів.

 

     У зв’язку із зношенням теплотраси та твердопаливного котла у ДНЗ с.Грем'яче було проведено роботи по заміні теплотраси на суму  67 000 грн., а також встановлено новий котел, який разом з проектно-кошторисною документацією, роботами по встановленню коштував 130 000 грн.

 

    Виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено капітальний ремонт приміщення ДНЗ с. Дерно на загальну суму 179 800 грн. з яких 37 500 грн.- кошти сільської ради, 37 000 грн. - кошти місцевого бюджету, 104 800 грн. - кошти обласного бюджету.

 

    За кошти обласного бюджету перекрито дах у ДНЗ с.Покащів. Будівельні роботи та матеріали коштували 316 000 грн.

 

    Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво нового дошкільного закладу у с.Дачне за кошти субвенції сільської ради с.Прилуцьке, яка коштувала 150 000 грн.

 

    Питанню організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах також приділялася значна увага. Двотижневе меню з 3-х разовим гарячим харчуванням складається згідно з Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. Вартість денної норми харчування згідно рішення районної ради у 2016 році визначена із розрахунку 17 грн. в день у сільській місцевості, батьківська плата становила 40 % у грошовому еквіваленті 6 грн. 80 коп., та смт. Цумань  батьківська плата становила 60 % у грошовому еквіваленті 10 грн. 20 коп. Як і передбачено діючим законодавством для дошкільних навчальних закладів харчування організовано на базі власне самих закладів.

    Загальні видатки на харчування у 2016 році склали 2 695 589 грн. з яких 748 040 батьківська плата

 

    Детальний аналіз потреб дошкільних навчальних закладів, розуміння проблем дошкільної освіти депутатами різного рівня, сприяння районної влади, раціональний поділ вільних лишок Ківерцівським фінвідділом та вчасний перерахунок коштів казначейством дав змогу залучити та використати кошти на ремонтні роботи та зміцнення матеріально-технічної бази в повному обсязі.

 

Кошти, що надійшли у відділ освіти при розподілі

 вільних залишків  з різних бюджетів на утримання дошкільних навчальних закладів

 

  1. 1.      Фонд соціально-економічного розвитку = 100 000 грн.

-          придбання дитячих ліжок у ДНЗ – 100 000 грн.

  1. 2.      Обласний бюджет =471 300 грн.

-          виготовлення проект.-кошт. док. водопроводу у ДНЗ с.Жидичин – 50 000 грн.

-          капітальний ремонт даху ДНЗ с.Покащів – 316 000 грн.

-          капітальний ремонт ДНЗ   с. Дерно – 105 300 грн.

  1. 3.      Місцевий (районний) бюджет = 621 886 грн.

-          спів фінансування капітального ремонту ДНЗ с.Дерно – 37 000 грн.

-          придбання будматеріалів, оплата робіт у ДНЗ с. Журавичі – 202 000 грн.

-          поточний ремонт фасаду приміщення ДНЗ с. Дідичі – 60 000 грн.

-          заміна котла у ДНЗ с.Грем’яче – 130 000 грн.

-          придбання насосів у котельну – 22 886 грн.

-          капітальний ремонт системи опалення ДНЗ с.Берестяне – 170 000 грн. (повернуто).

  1. 4.      Субвенції сільських, селищних рад = 392 300 грн.

Сокиричівська с/р = 15 000 грн.

-          господарчі товари для утеплення вікон – 5 000 грн.

-          меблі – 10 000 грн.

Прилуцька с/р =150 000 грн.

-          виготовлення проект. - кошт. док. на будівництво ДНЗ с. Дачне – 150 000 грн.

Дідицька с/р = 50 000 грн.

-          матеріали для поточного ремонту ДНЗ с.Дідичі – 50 000 грн.

Жидичинська с/р = 17 000 грн.

-          підключення послуг інтернету в ДНЗ с.Жидичин – 2 000 грн.

-          матеріали для поточного ремонту ДНЗ с.Жидичин – 5 000 грн.

-          проект, заміна водопроводу в ДНЗ с. жидичин – 10 000 грн.

Тростянецька с/р = 2 000 грн.

-          лінолеум -2 000 грн.

Омельненська с/р = 17 000 грн.

-          придбання ігрового майданчика ДНЗ с.Омельно – 9 000 грн.

-          матеріалу для поточного ремонту ДНЗ с.Омельно – 8 000 грн.

Дернівська с/р = 11 000 грн.

-          матеріали для ремонту стелі ДНЗ с.Котів – 8 000 грн.

-          меблі у НВК ЗОШ І-ІІ ст. с. Мощаниця – 3 000 грн.

Озерська с/р = 45 000 грн.

-          мат. для рем. харчоблоку та встановлення вх. дверей у ДНЗ с.Озеро -10 000 грн.

-          придбання господарчих товарів у ДНЗ с.Озеро – 35 000 грн.

Борохівська с/р = 27 000 грн.

-          встановлення вхідних дверей у ДНЗ с.Борохів – 7 000 грн.

-          придбання дитячих ліжок – 20 000 грн.

Цуманська с/р = 3 300 грн.

-          придбання унітазів у ДНЗ смт.Цумань – 3 300 грн.

Суська с/р = 2 000 грн.

-          придбання будматеріалів в НВК ЗОШ І-ІІ ст.. сСловатичі – 2 000 грн.

Карпилівська с/р = 6 000 грн.

-          офісні меблі – 6 000 грн.

Завітненська с/р = 12 000 грн.

-          придбання холодильника – 12 000 грн.

 

   Поряд із позитивними зрушеннями є питання, які потребують першочергового вирішення.

   Одна із проблем – нестача місць у дошкільних навчальних закладах та перевантаження груп, що зумовлює труднощі для вихованців та ускладнює роботу педагогів.

   Чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах з розрахунку на сто місць у 2016 році становила 115 дітей (120 – міська місцевість, 110- сільська місцевість), а тому основним завданням по розвитку дошкільної освіти на наступні роки є задоволення потреб мешканців району у дошкільній освіті, а саме відкриття нових груп у дошкільних закладах де є вільні приміщення (ДНЗ с.Жорнище), будівництво дошкільних закладів у селах Бодячів, Башлики, добудова у дошкільному закладі с.Борохів, Липно, Прилуцьке, реконструкція приміщення по вулиці Галана м.Ківерці у дошкільний навчальний заклад.

   Провести капітальний ремонт системи опалення у ДНЗ с.Берестяни та завершити ремонтні роботи у ДНЗ с.Дерно. замінити теплотрасу у ДНЗ с.Карпилівка

   У районі впроваджена уніфікована система електронної реєстрації дітей дошкільного віку, а тому гостро стоїть питання у придбанні комп’ютерної техніки та підключення ДНЗ до мережі Інтернет. на сьогоднішній день мережею Інтернет мають змогу користуватися ДНЗ міста Ківерці та ДНЗ смт. Олика, с. Омельно, Жидичин, Грем’яче.

 

Загальна середня освіта

 

   Важливі завдання стоять перед системою загальної середньої освіти. У ново навчальному році у центрі уваги відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації, педагогічних колективів продовжує залишатися питання розвитку доступності для громадян якісних освітніх послуг, ресурсного забезпечення та освітніх потреб учнів та їх батьків.

    Упродовж останніх років в районі спостерігається тенденція до  зростання учнівського контингенту. Зокрема, у 2014-2015 н. році – 8 064 учнів, у 2015 – 2016 н. році – 8 140 учнів, у 2016 – 2017 н. році кількість учнів у навчальних закладах району становить 8 248 школярів, з них 967 першокласників. Кількість класів становить 540, з них 64 – перші класи. Середня наповнюваність класів складає 15 учнів. Працювала 21 група продовженого дня, в яких перебувало 565 учнів.

    Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти, враховуючи демографічну ситуацію, в районі забезпечено функціонування 57 навчальних заклади, з них :

-          ЗОШ І-ІІІ ст.. – 24, в тому числі Ківерцівська експериментальна школа, НВК «Ківерцівська ЗОШ І ст.. Ківерцівська районна гімназія»;

-          ЗОШ І-ІІ ст.. – 19, в тому числі п’ять НВК «ЗОШ І-ІІ ст.. – ДНЗ с. Клепачів, Мощаниця, Пальче, Словатичі, НВК «ЗОШ І ст.. – ДНЗ з короткотривалим перебуванням дітей» с. Домашів (понижено в ступені).

-          ЗОШ І ст..- 14, в тому числі НВК «ЗОШ І ст.-ДНЗ» с. Скреготівка.

    У 2016 році було закрито ЗОШ І ст. .сЛипляни та призупинено діяльність ЗОШ І ст. с.Небіжка та Знамирівка у зв’язку з відсутністю дітей.

    Загалом мережа освітніх закладів району задовольняє потреби жителів регіону. Проте відділом освіти Ківерцівської райдержадміністрації продовжується планова робота щодо забезпечення функціонування 7-ми освітніх округів та оптимізація мережі навчальних закладів, створення опорних шкіл. Це дасть змогу підвищити якість навчально-виховного процесу, покращити доступ як дошкільнят , так і школярів до якісної освіти.

 

    На утримання загальноосвітніх навчальних закладів району у 2016 році було використано 96 443 700 грн., з яких 91 958 700 грн. становила освітня субвенція та 4 485 000 грн. кошти місцевого бюджету.

    Витрати на заробітну плату працівникам загальноосвітніх навчальних закладів та навчально-виховних комплексів складали 83 638 000 грн.

    Касові видатки на поточний та капітальний ремонт, поточні та капітальні придбання склали 6 122 081 грн.

    Витрати на організацію харчування становили 3 564 706 грн., в тому числі батьківська плата – 545 494 грн..

    Організація  перевезення учнів до місця навчання та вчителів до місця роботи  вартувала 1 333 054 грн.

    Витрати пов’язані із забезпеченням енергоносіями (електроенергія, газопостачання та транспортування газу, водопостачання та водовідведення брикет та торфокрихта) становили 6 286 584 грн.

    На послуги телефонного зв’язку, Інтернету, охорони та ін., було затрачено 1 250 920 грн.

    Проводилась робота щодо підвищення кваліфікації вчителів (курси) на загальну суму 104 300 грн.

 

    Протягом 2016 року відділом освіти проводилась планомірна робота щодо забезпечення загальноосвітніх навчальних закладі та навчально-виховних комплексів матеріально-технічною базою, проводились поточні та капітальні роботи по облаштуванню приміщень та прилеглої території.

    У загальноосвітніх навчальних закладах району функціонують 40 котелень, з низ 35 котелень на твердому паливі, 3 котельні на природному газу (НВК Гімназія, ЗОШ №1,3 м. Ківерці) та 2 на електроенергії ( КЕШ, ЗОШ І ст.. с.Ставок).

 

    В ході підготовки до роботи в зимовий період проведено ремонт котелень, заміну старих котлів на нові та встановлено резервні на загальну суму 864 531 грн. Зокрема, замінено котел у ЗОШ І-ІІІ ст. с.Берестяне, роботи та сам котел коштували            181 850 грн., в ЗОШ І-ІІІ ст. Городище на суму 183 554 грн., ЗОШ І-ІІ ст..с.Личани вартість робіт та котел - 114 528 грн. Встановлено резервні котли в НВК с.Мощаниця на суму 135 127 грн. та НВК с. Словатичі – 109 472 грн.. За кошти фонду соціально-економічного розвитку у грудні 2016 року придбано але на даний час не встановлено котел у ЗОШ І-ІІІ ст.. сЖуравичі, який коштує 140 000 грн. та відремонтовано систему опалення у спортивному залі школи, вартість робіт склала 70 000 грн.

 

   Замінено насоси системи опалення в таких школах, як : НВК Гімназія – вартість 13 020 грн., ЗОШ І-ІІІ ст.. №3 м.Ківерці – 15 360 грн., ЗОШ І-ІІІ ст..с.Жидичин – 15 360 грн., ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Озеро – 13 020 грн., ЗОШ І-ІІІ ст..с.Суськ – 14 950 грн., НВК Клепачів – 11 500 грн., ЗОШ І-ІІ ст.с.Омельно – 11 500 грн. Загальна вартість закупівель насосів склала 94 710 грн.

 

   У 2016 році продовжилась робота по облаштуванню внутрішніх санітарних кімнат. так, на умовах спів фінансування 50% Х 50% за кошти місцевого та обласного бюджетів було переобладнано вільні приміщення НВК с.Пальче та                            ЗОШ І-ІІ ст..с.Звози у вбиральні. На ці потреби використано кошти в сумі 280 000 грн. ( НВК с.Пальче – 135 200 грн., ЗОШ І-ІІ ст.. с. Звози – 45 600 грн.).

 

    За рахунок спів фінансування обласного, місцевого та селищної ради смт.Цумань проведено капітальний ремонт даху корпусу №2 ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Цумань, замінено електропроводку та встановлено нове освітлення другого поверху. Вартість робіт з матеріалами становила 1 616 888 грн. Додатково затрачено кошти у розмірі 40 000 грн. на придбання господарських товарів для ремонту класних кімнат другого поверху того ж корпусу.

 

   У грудні 2016 року надійшли кошти з обласного бюджету у розмірі 1 000 000 грн. на капітальний ремонт частини даху НВК «ЗОШ І ст.. Ківерцівська районна гімназія», які були освоєні відділом освіти протягом одного місяця.

 

   Проблемним залишається питання будівництва нової школи у с.Башлики. Слід зазначити, що 206 учнів навчається у пристосованому приміщенні, яке не дозволяє забезпечити навчально-виховний процес відповідно до потреб населення. Тому, за кошти місцевого бюджету було виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво нової школи, яка коштувала 634 817 грн.

 

    Крім того , за кошти Тростянецької сільської ради у розмірі 40 000 грн. виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт приміщення  інтернату ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Тростянець.

   

    Субвенцію для виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво складського приміщення у ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Озеро в розмірі 10 400 грн. надала Озерська сільська рада.

 

    У грудні 2016 року завершено проектування будівництва автономної котельні у ЗОШ І-ІІІ ст..№4 м.Ківерці , яке коштувало 9 400 грн. Будівництво котельні дасть змогу значно економити бюджетні кошти.

 

   В рамках міжнародного пілотного проекту по підтримці опорних шкіл у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Жидичин за кошти групи донорів, серед яких Уряд США, Western Enterprise Fund, а також компанія «Майкрософт» було оснащено кабінети хімії, фізики, біології, інформатики технічним, лабораторним та комп’ютерним обладнанням. Утеплено 2 300 м.кв. горища школи. відновлено роботу вентиляційних систем. Замінено 370 ребер батарей опалення, Встановлено 62 метало пластикових вікна покращеного зразка. Облаштовано пандус та санвузол для дітей-інвалідів. Зроблено відмостку фундаменту школи.

    Відділ освіти теж долучився до реалізації проекту. Зокрема, було відремонтовано систему каналізації на суму 30 000 грн., закуплено столи та табуретки в шкільну їдальню на суму 10 000 грн., виділено кошти на придбання господарських товарів для ремонту кабінету хімії в розмірі 22 000 грн. та оплачено роботи на суму 7 000 грн.

 

    Згідно кошторисної документації проведено поточний ремонт стелі приміщення майстерні та коридорів ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Прилуцьке на загальну суму 36 500 грн., а також за кошти фонду соціально-економічного розвитку встановлено вхідні та міжкімнатні металопластикові двері на загальну суму 58 000 грн.

 

   Освоєно кошти, які надійшли на умовах спів фінансування місцевого та обласного  бюджету у розмірі 119 107 грн. для капітального ремонту спортивного залу ЗОШ І-ІІІ ст..с.Дерно, а також частково виконані роботи по утепленню фасаду школи у розмірі 63 500 грн.

 

   За зверненням батьків та дирекції ЗОШ І-ІІІ ст..№1 м.Ківерці було надано кошти у сумі 8 000 грн. на придбання та встановлення стелі «Армстронг» у кабінеті інформатики та кабінеті початкових класів корпусу №2.

 

    У ЗОШ І-ІІІ ст.№3 м.Ківерці проведено роботи по ремонту харчоблоку. Облицювання стін та підлоги плиткою, відновлення роботи системи водовідведення коштували 16 000 грн. 

 

    Для покращення тепло збереження у ЗОШ Ківерцівського району встановлено метало пластикові вікна на загальну суму 245 453 грн. Так, у ЗОШ І-ІІІ ст..№4 м.Ківерці вікна з установленням коштували 11 869 грн., ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Карпилівка встановлені вікна на суму 67 106 грн., ЗОШ І-ІІІ ст..с.Покащів – 79 130 грн.,            ЗОШ І-ІІІ ст..с. Прилуцьке 29 055 грн., ЗОШ І-ІІ ст.. с.Завітне – 7 843 грн.,               ЗОШ І-ІІ ст.. с.Омельне – 50 449 грн.

 

    Замінено вхідні та міжкімнатні двері у Пункті медико-педагогічного контролю, що знаходиться в приміщенні школи №4 м.Ківерці на суму 21 932 грн.

 

   На умовах кооперування коштів відділу освіти та батьків Ківерцівської експериментальної школи замінено дерев’яну підлогу в кабінетах трудового навчання, іноземної мови та методичному кабінеті на килимове покриття , яке коштувало    12 100 грн. також замінено в КЕШ електролічильник, який вийшов з ладу вартістю 4 140 грн.

 

   Для покращення надання послуг харчування учнів та функціонування шкільних їдалень протягом  2016 року відділом освіти було закуплено холодильники у           ЗОШ І-ІІІ ст..№4 м.Ківерці за ціною 8 900 грн. та у ЗОШ І-ІІІ ст..смт.Цумань за ціною 24 839 грн., морозильні камери у ЗОШ І-ІІІ ст..№3 м.Ківерці та ЗОШ І-ІІІ ст..с.Липне загальною вартістю 16 000 грн. (8 000 грн./шт.).

 

   Закуплено та встановлено жарочну шафу за ціною 9 125 у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Дерно та електричні плити у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Жорнище, НВК с.Пальче та ЗОШ І-ІІ ст..с.Сокиричі на загальну суму 39 300 грн. (кожна по 13 100 грн.).

 

   Для належної вентиляції харчоблоків встановлено зонти витяжні у                         ЗОШ І-ІІІ ст..№3м.Ківерці, с.Дерно, с.Жорнище, с.Покащів, ЗОШ І-ІІ ст..с Борохів, с.Завітне, с.Човниця, НВК с.Клепачів загальна вартість яких становить 68 582 грн.

 

     Слід зазначити, що на ремонт та утримання приміщень, облаштування пришкільних територій ЗОШ та НВК, зокрема на  придбання господарських товарів було використано 913 522 грн., що дало змогу створити належні умови для навчання та перебування учнів в школах.

 

   У 2016 звітному році відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації вдалося значно покращити забезпеченість навчальних закладів підручниками, частина яких постачалася за рахунок освітньої субвенції (8 клас), а підручники для учнів 4-7 класів закуплялися на умовах спів фінансування освітньої субвенції, обласного та місцевого бюджетів. Загальна сума на яку закуплено підручники становила 492 000 грн., з яких 253 000 кошти місцевого бюджету, 139 000 кошти обласного бюджету.

 

   Протягом 2016 року значно оновилося комп’ютерне забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів. Так, завдячуючи угоді між Україною та Китайською народною республікою було поставлено 34 комп’ютери.  Згідно розподілу управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації 10 комп'ютерів отримала             ЗОШ І-ІІІ ст..смт.Олика, 12 комп’ютерів – НВК Гімназія, 12 комп'ютерів –               ЗОШ І-ІІІ ст..№3м.Ківерці .

    За кошти фонду соціально-економічного розвитку закуплено 10 комп'ютерів у КЕШ на суму 118 750 грн. та 6 комп'ютерів у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Покащів на суму 71 250 грн.

 

    Крім того, за кошти місцевого бюджету придбано 2 ноутбуки та плазмовий телевізор у ЗОШ І-ІІ ст.. с.Муравище загальною вартістю 20 000 грн. та проектор з покращеними характеристиками у ЗОШ І-ІІІ ст№3 м.Ківерці за 19 495 грн.

 

    Також, за кошти фонду соціально-економічного розвитку придбано 16 мультимедійних проекторів на загальну суму 175 800 грн.

 

   Найдорожчим придбанням у 2016 році стали 4 шкільні автобуси «Богдан». Слід зазначити, що закупівлі шкільних автобусів проводились управлінням освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації на умовах спів фінансування обласного та місцевого бюджетів. Вартість одного автобуса становить 1 580 000 грн. З місцевого (районного) бюджету було виділено 1 900 000 грн.

 

   Належним чином організовано харчування в загальноосвітніх навчальних закладах та навчально-виховних комплексах. Так, у 2016 році з місцевого бюджету на харчування учнів 1-4 класів було виділено 3 019 212 грн. Слід зазначити, що до 01.06.2016 року безкоштовно для батьків харчувалися всі учні 1-4 класів, діти учасників АТО, діти з малозабезпечених сімей, діти – сироти, діти тимчасово переміщені з окупованих територій. З 01.09.2016 року харчування учнів 1-4 класів здійснювалося з розрахунку 50 % від вартості порції за рахунок місцевого бюджету та 50 % вартості порції оплачували батьки. Вартість порції становила 8 грн. Діти пільгових категорій, діти учасників АТО, діти тимчасово переміщені з окупованих територій харчувалися в розмірі 100% за кошти місцевого бюджету. Учні 5-11 класів харчувалися 100% за кошти батьків.

   За 2016 рік батьківська плата склала 545 493 грн. Загальна сума коштів затрачених на організацію харчування становила 3 564 705 грн.

 

   В літній канікулярний період організовано роботу 6 пришкільних оздоровчих таборів з денним перебуванням дітей у ЗОШ м.Ківерці та ЗОШ І-ІІІ ст..смт.Цумань. Оздоровленням охоплено 418 дітей.

    Вартість харчування на одну дитину становила 18 грн. Загальна сума склала 105 460 грн.

    На оздоровлення дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, дітей батьків які приймають (приймали) участь у АТО ( в тому числі загиблих) та інших категорій дітей у дитячих оздоровчих закладах на умовах спів фінансування з районного бюджету виділено 95 000 грн. та з обласного бюджету 95 000 грн. За ці кошти придбано 62 путівки до оздоровчого табору «Світанок», що належить до Волинської організації профспілок державних установ.

 

    Також з місцевого бюджету виділялися кошти у сумі 1 440 грн. на усунення наслідків стихійного лиха у ЗОШ І-ІІ ст.. с.Омельне, де поривом вітру зірвало частину шиферного покриття та одноразову допомогу дітям-сиротам, яким виповнилося 18 років у розмірі 41 630 грн.

 

 Позашкільна освіта.

 

   Сьогодні педагогів, батьків, вихованців, представників громадських освітянських організацій турбує питання - чи буде збережено існуючу позашкільну освіту як невід’ємну складову системи освіти України?

 

    Можемо відмітити, що у районі вибудувалася потужна система позашкільної освіти з великим спектром напрямків діяльності, творчими педагогічними колективами. Щороку навіть при обмеженому фінансуванні у районі робиться все можливе, щоб зберегти мережу позашкільних навчальних закладів, не допустити скорочення кількості гуртків, а навпаки, розширити сферу послуг для набуття, поглиблення та розширення компетентностей  дітей та юнацтва, задоволення та розвиток їхніх потреб, інтересів та здібностей у вільний від навчання час. На сьогодні в системі освіти функціонують 4 позашкільних навчальних закладів. працюють 175 гуртків та творчих об’єднань, їх відвідують понад 2900 вихованців. Позашкільні заклади утримуються за кошти місцевого бюджету. Працює програма розвитку позашкільної освіти.

 

      На потреби Ківерцівської дитячо-юнацької спортивної школи у 2016 році виділено  1 141 140 грн., з яких 757 901 грн. на заробітну плату працівникам, 49 993 грн. на придбання спортивного інвентарю, 926 грн. на відрядження, послуги зв’язку та Інтернету становили 2 439 грн., комунальні послуги – 139 974 грн., на організацію та участь у змаганнях різного рівня – 89 903 грн.

     У грудні 2016 року Ківерцівська ДЮСШ відсвяткувала своє 50-ти річчя. До цієї знаменної дати було  проведено ремонт спортивного залу. На придбання господарських товарів для ремонту затрачено 8 500 грн. та 7 500 грн. на оплату виконаних робіт. Закуплено спортивний інвентар на суму 49 993 грн.

 

   На утримання Центру дитячої та юнацької творчості, Станції юних туристів, Ківерцівського районного еколого-натуралістичного центру з місцевого бюджету виділено 3 209 210 грн., з яких на заробітну плату працівникам передбачено 2 860 634 грн., на придбання господарських товарів – 28 265 грн., послуги зв’язку та Інтернету – 10 215 грн., кошти на відрядження – 11 221 грн., використання енергоносіїв -  261 649 грн., на організацію та проведення заходів -  44 224 грн.

    У 2016 році в орендованому КРЕНЦ та СЮТур приміщенні колишнього дитячого садка, що по вулиці Галана, за кошти міської ради зроблено поточний ремонт даху та внутрішніх приміщень.  В ЦДЮТ зроблений поточний ремонт санвузла на суму 3 134 грн.

 

     Співпраця відділу освіти з усіма гілками влади, депутатів різного рівня дала змогу додатково залучити кошти на утримання загальноосвітніх навчальних закладів, позашкілля. Зокрема, з розподілу вільних лишок фонду соціально-економічного розвитку, місцевого та обласного бюджетів, субвенцій сільських та селищних рад:

        

   Кошти, що надійшли у відділ освіти при розподілі вільних залишків з різних бюджетів на утримання загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів

 

  1. 1.      Фонд соціально-економічного розвитку = 519 000 грн.

-          придбання комп’ютерної техніки – 199 000 грн.

-          придбання котла у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Журавичі – 140 000 грн.

-          придбання мультимедійних проекторів – 180 000 грн.

  1. 2.      Обласний бюджет = 3 330 500 грн.

-          ремонт даху ЗОШ І-ІІІ ст..смт.Цумань – 1 650 000 грн.

-          придбання підручників для учнів 1-4 класів – 139 000 грн.

-          придбання путівок на оздоровлення – 99 500 грн.

-          облаштування сан.кімнат у НВК с.Пальче та ЗОШ І-ІІ ст.. с.Звози – 150 000 грн.

-          ремонт спортивного залу ЗОШ І-ІІІ ст..с Дерно – 132 000 грн.

-          ремонт фасаду (утеплення) ЗОШ І-ІІІ ст..с.Дерно – 80 000 грн.

-          встановлення метало пластикових вікон у ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Карпилівка – 80 000 грн.

-          перекриття даху у НВК Гімназія – 1 000 000 грн.

  1. 3.      Місцевий бюджет = 4 308 134 грн.

-          спів фінансування кап.ремонту спортзалу у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Дерно - 4 000 грн.

-          матеріали на поточний ремонт спортзалу ДЮСШ -  8 500 грн.

-          оплата робіт по ремонту спортивного залу ДЮСШ – 7 500 грн.

-          підвіз учнів та вчителів 525 000 грн.

-          заміна аварійних котлів у ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Берестяне, Городище,НВК с.Мощаниця-570 000 грн.

-          виготовлення проект.-кошт. док. будівництва школи у с.Башлики – 270 000 грн.

-          спів фінансування реконструкції даху ЗОШ І-ІІІ ст..смт.Цумань – 330 000 грн.

-          придбання зонтів витяжних та насосів у котельну – 45 114 грн.

-          придбання підручників для учнів 1-4 класів – 253 000 грн.

-          ремонт автобуса ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Холоневичі – 20 000 грн.

-          ремонт системи опалення ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Журавичі – 70 000 грн.

-          ремонт стелі у майстерні та коридорі ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Прилуцьке – 50 000 грн.

-          вкладання бруківки у ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Жорнище – 20 000 грн.

-          виготовлення проект.-кошт. док. перекриття даху НВК Гімназія – 50 000 грн.

-          виготовлення проект.-кошт. док.будівництва котельні ЗОШ І-ІІІ ст..№4 м.Ківерці – 50 000 грн.

-          встановлення програми 1с в централізовану бухгалтерію відділу освіти–51 000 грн.

-          придбання сист.блоків у централізовану бухгалтерію відділу освіти - 24 000 грн.

-          придбання 2 ноутбуки та плазм.телевізор у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Муравище – 20 000 грн.

-          доставка підручників – 60 000 грн.

-          придбання 4 шкільних автобусів – 1 900 000 грн.

  1. 4.      Субвенція сільських, селищних рад = 607 021 грн.

Сокиричівська с/р = 30 000 грн.

-          придбання звукової апаратури  у ЗОШ І-ІІ ст.. с.Бодячів – 10 000 грн.

-          придбання мотокоси, мотопили, звар. апар. у ЗОШ І-ІІ ст..с.Сокиричі – 10 000 грн.

-          придбання будівельних матеріалів ЗОШ І-ІІ ст..с. Муравище – 10 000 грн.

Прилуцька с/р = 6 000 грн.

-          придбання принтера у ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Прилуцьке – 4 000 грн.

-          придбання матеріалів для ремонту ЗОШ І ст..с.дачне 2 000 грн.

Дідичівська с/р = 40 000 грн.

-          придбання будівельних матеріалів та стільців у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Дідичі -15 000 грн.

-          придбання медіа проектора та екрана у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Залісоче – 10 000 грн.

-          придбання фарби – 5 000 грн.

-          придбання матеріалів для поточного ремонту ЗОШ І ст..с.Кадище – 10 000 грн.

Дубищенська с/р = 30 000 грн.

-          проект.-кошт. док. на будівництво школи у с.Башлики -  30 000 грн.

Грем'яченська с/р = 6 000 грн.

-          придбання електром’ясорубки – 6 000 грн.

Жидичинська с/р = 39 000 грн.

-          підключення до мережі Інтернет у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Жидичин – 2 000 грн.

-          придбання жалюзей -8 000 грн.

-          придбання газоблоків на огорожу ЗОШ І ст..с.Кульчин – 24 000 грн.

-          ремонтні роботи у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Жидичин – 5 000 грн.

Тростянецька с/р = 132 000 грн.

-          придбання та встановлення огорожі у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Тростянець – 71 040 грн.

-          матеріали для пот.рем. та придбання підручників ЗОШ І ст.с. Хопнів – 8 000 грн.

-          матеріали для поточного ремонту ЗОШ І-ІІІ ст..с.Тростянець – 6 000 грн.

-          придбання бруківки та цементу у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Тростянець – 7 000 грн.

-          виготовлення проект.-кошт. док. рем. інтернату ЗОШ І-ІІІ ст.с.Тростянець - 40 000 грн.

Завітненська с/р = 10 000 грн.

-          придбання матеріалів для ремонту ЗОШ І-ІІ ст..сЗавітне, Човниця – 10 000 грн.

Сильненська с/р = 5 600 грн.

-          придбання проектора у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Городище – 5 600 грн.

Омельненська с/р = 12 000 грн.

-          придбання крісла офісні в ЗОШ І-ІІ ст.. Омельне – 3 500 грн.

-          встановлення метало пластикових вікон, дверей у ЗОШ І-ІІ ст.с.Омельне -8 500 грн.

Цуманська с/р = 211 421 грн. (використано 11 421 грн.)

-          експертиза проект.-кошт. док. рем.даху у ЗОШ І-ІІІ ст..смт.Цумань – 1 421 грн.

-          придбання матеріалів для ремонту ЗОШ І ст..с.Кадище – 10 000 грн.

-          спів фінансування ремонту даху ЗОШ І-ІІІ ст..смт.Цумань- 200 000 грн. (повернуто).

Звірівська с/р = 8 000 грн.

-          встановлення метало пластикових дверей у ЗОШ І-ІІ ст..с.Звірів – 8 000 грн.

Борохівська с/р = 5 000 грн.

-          встановлення чаші Генуя у ЗОШ І ст.. с Вишнів – 5 000 грн.

Дернівська с/р = 5 000 грн.

-          прокладання каналізації у ЗОШ І-ІІ ст..с.Котів – 5 000 грн.

Суська с/р = 12 000 грн.

-          ремонт санвузлів ЗОШ І-ІІІ ст..с Суськ -10 000 грн

-          придбання тюлі та клейонки на вікна у ЗОШ І-ІІІ ст..с Суськ – 2 000 грн.

-          Карпилівська с/р =  5 000 грн.

-          придбання газонокосарки – 5 000 грн.

Озерська с/р = 50 000 грн.

-          виготовлення проект.-кошт. док. будівництва підсобного складського приміщення у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Озеро -50 000 грн.

-           

    Слід зауважити, що зміцнення матеріально – технічної бази навчальних закладів, закупівля продуктів харчування, послуг здійснювалась через державну електронну систему закупівель «Прозоро». Загалом у 2016 році було проведено 113 закупівель, які відбулися на очікувану вартість товарів та послуг на суму 15 996 406 грн., фактично укладено угоди на суму 14 467 373 грн. Економія склала  1 529 033 грн. завдячуючи якій відділу освіти вдалося значно зміцнити матеріально-технічну базу навчальних закладів.

 

   У серпні 2016 року відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації на серпневій конференції управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації було вручено грамоту за зайняте ДРУГЕ місце серед відділів освіти Волинської області за підготовку до нового навчального року.

 

   Відділ освіти Ківерцівської райдержадміністрації планує у 2017 році продовжити роботу по оптимізації мережі навчальних закладів, створенню опорних шкіл, розвитку позашкільних навчальних закладів.

   Завершити розпочаті ремонтні роботи щодо перекриття даху НВК Гімназії, ремонту фасаду приміщення  ЗОШ І-ІІІ ст..с.Дерно, ремонт першого поверху корпусу №2 ЗОШ І-ІІІ ст..смт.Цумань, усунути аварійність приміщення ЗОШ І-ІІІ ст..сЖуравичі та с.Дідичі, замінити котел у ЗОШ І-ІІ ст..с. Клепачів та встановити придбаний котел у ЗОШ І-ІІІ ст..с.Журавичі.

   Розпочати будівництво котельні у ЗОШ І-ІІІ ст.. №4 м.Ківерці.

   Провести поточні та капітальні ремонтні роботи по всіх навчальних закладах Ківерцівського району.

    Придбати навчальні кабінети з біології та математики у НВК Гімназія (кошти вже надійшли у розмірі 600 000 грн.).

   Оновити комп’ютерне обладнання у загальноосвітніх навчальних закладах та забезпечити вільний доступ до мережі Інтернет.

   Поповнити парк шкільних автобусів за рахунок повернення вилучених на потреби антитерористичної операції.

  Реалізація плані залежить від виконання бюджету району, співпраці відділу освіти з районною радою та райдержадміністрацією, депутатами різного рівня, сільськими, селищними та міською радами.

  Тому надіємось на подальшу підтримку галузі освіти і обіцяємо раціонально та економно використовувати бюджетні кошти.