Офіційний сайт Ківерцівської райдержадміністрації та Ківерцівської райради
Наші партнери

Наші контакти

Адреса: 45200, м.Ківерці, вул.Киричука, 1
Тел./факс: (03365) 2-13-58
E-mail: rayvo_ki@lt.ukrtel.net

Новий 2017/2018 навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах України розпочнеться з урочистостей, присвячених Дню знань.

Головним завданням сьогодення є виховання молодого покоління, яке здатне зберегти ідеї демократії, навчити не лише жити в умовах сучасної держави, дотримуватися її законів, відстоювати свої власні права, а й застосовувати ці знання на практиці. Концепція реформування середньої освіти й оновлені навчальні програми орієнтують учасників освітнього процесу на результат. У зв’язку з цим учителеві надано широкі можливості самостійно планувати виховну роботу з учнями як за змістом, так і за видами.

Ніхто не повинен бути байдужим до подій, які відбуваються сьогодні в  Україні:  виборювання суверенітету, прагнення миру і незалежності, повага до історії державотворення. Усі ми разом: влада – громада – школа, маємо усвідомити формулу справжнього патріотизму: не ми в Україні, а Україна в нас і у серці Європи.

На нашу думку, готуючись до Першого уроку, слід врахувати важливі історичні події сучасності, а саме:

-         2017 рік оголошено  роком Української революції 1917–1921 років (Указ Президента України №17/2016 від 22 січня 2016 року «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років»):

-         вступ України до Європейського Союзу, актуальність питань євроінтеграції (ратифікація Угоди між Урядом України і ЄС);

-         внесення України до переліку країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги (документ було підписано 17.05.2017 р.);

-         20 річниця Особливого партнерства НАТО з Україною (засідання комісії НАТО – Україна у липні 2017).

Враховуючи зазначене, Перший урок у 2017/2018 навчальному році варто присвятити вихованню ціннісного ставлення особистості до людини, суспільства і держави. Із  метою виховання ціннісного ставлення учнівської молоді до суспільства і держави, розвитку історичного мислення, поглиблення знань учнів з історії європейської інтеграції та участі у ній України, формування загальнолюдської духовної цінності, сприйняття ідей гуманізму та демократизму, взаєморозуміння між народами  пропонуємо орієнтовні теми Першого уроку:

1–4 класи

  • «Україна на карті Європи»
  • «Ми – діти європейської родини»

5–9 класи

  • «Я – громадянин України – європейської країни»
  • «Пізнаємо Європу разом»
  •  «Україна в сім'ї європейських народів»
  • «Моя країна у співдружності європейських народів»

10–11 класи

  • «Ми будуємо Україну – європейську демократичну країну»
  • «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну»
  • «Європа – український цивілізаційний вибір»
  • «Європейські цінності – основа демократичної України»

Методист Н. Гмитрук