Офіційний сайт Ківерцівської райдержадміністрації та Ківерцівської райради
Наші партнери

Наші контакти

Адреса: 45200, м.Ківерці, вул.Киричука, 1
Тел./факс: (03365) 2-13-58
E-mail: rayvo_ki@lt.ukrtel.net

11 жовтня 2017 року на базі НВК «Ківерцівська ЗОШ І ст.-Ківерцівська районна гімназія» відбувся семінар-практикум керівників міжшкільних методичних об’єднань учителів географії, біології, хімії району на тему: «Динамічний розвиток науково-методичного середовища МШМО».

Попович Вікторія Йосипівна, заступник директора з навчальної роботи ознайомила присутніх з досягненнями та творчими напрацюваннями колективу стосовно забезпечення умов для усебічного розвитку і саморозвитку особистості, самореалізації вчителя та учня  в системі навчання та виховання. Особлива увага була звернута на впровадження здоров’язберігаючих технологій.

Модератор семінару – Сорочинська Ірина Сергіївна, методист галузі «Природознавства» райметодкабінету, окреслила інноваційні підходи до організації та проведення науково-методичної роботи з педагогічними кадрами. У ході семінару між учасниками відбувся методичний діалог. 

Керівники МШМО  своє завдання вбачають у підвищенні наукового та методичного рівнів своїх членів, удосконаленні навчально-виховного процесу як передумови зростання інтересу школярів до навчання та запобігання низької успішності учнів, застосуванні найрізноманітніших методичних прийомів, які відповідають змісту навчального матеріалу і стимулюють пізнавальну діяльність учнів. Розуміючи, що у нових соціальних умовах докорінно змінюються і вимоги до вчителя, було наголошено: сучасний учитель має володіти такими професійно-педагогічними і фаховими вміннями, які спрямовані не тільки на передачу знань, а й сприяли б формуванню особистості учня як людини нового типу з гнучким нестандартним мисленням, зі стійкою внутрішньою мотивацією, з умінням самореалізації, дослідницької діяльності.

Смаль Наталія Сергіївна, вчитель біологіі НВК-гімназія, презентуючи сучасний кабінет біології, надала особливої уваги створенню системи методичного забезпечення роботи вчителя в умовах модернізації природничої освіти.

Учасники семінару із захопленням знайомилися, з тим, які досліди та експерименти дозволяє моделювати сучасна біологічна лабораторія гімназії.

Як, залучаючи школярів до навчання, педагог використовує різноманітні сучасні навчальні матеріали, зокрема – smart дошку. Учитель пробуджує зацікавленість у вивченні предмету, формує та розвиває в учнів навички самостійної, пошукової, творчої роботи.

         Присутні ще раз переконалися, що використання інтернет-технологій на уроках природничого циклу дає змогу вивести сучасний урок на якісно новий рівень, підвищити статус учителя, розширити можливості ілюстративного супроводу уроку, створює умови для реалізації різних форм навчання, видів діяльності та ефективної організації контролю знань, умінь і навичок учнів. Для сучасного вчителя - це фундамент до саморозвитку та зростання значущості професійної майстерності.

Пізнавально – практична частина семінару відбулася в Державному підприємстві «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» в                       с. Гаразджа Луцького району.

Разом з екологами КРЕНЦу та провідними спеціалістами НПП «Цуманська пуща» вчителі ознайомилися з лісовими насадженнями, методами висаджування сіянців, саджанців, живців дерев і чагарників. Це надзвичайно цікавий матеріал для проведення досліджень зі школярами.

Ірина Сорочинська, методист райметодкабінету